تعداد بازدید:3617 | تاریخ انتشار:12-11-1391
برگزاري موفق كارگاه توليد پوستر با موضوع سبك زندگي
كارگاه توليد پوستر با موضوع سبك زندگي اسلامي ايراني در مشهد برگزار گرديد.

 

اين كارگاه با حضور 20 نفر از طراحان نهضت مردمي پوستر انقلاب و زير نظر استاد مسعود نجابتي برگزار شد و حدود 7 ساعت به طول انجاميد. در بخش اول، استاد نجابتي ضمن طرح مباحث نظري و تعيين خط اصلي براي كارگاه به سه سبك انتزاعي، نمادين و واقع‌گرا براي توليد پوستر اشاره نمود و اقتضائات و مزاياي هر يك را برشمرد.

در بخش دوم طراحان اقدام به طراحي و توليد پوستر نمودند. طراحان با استفاده از تكنيكهاي مختلف، ايده‌هاي خود را در موضوع سبك زندگي به اجرا درآوردند. در كنار نظارت مستمر استاد نجابتي بر روند كار طراحان، فضاي كار گروهي و كسب نقد و نظر و همچنين تعامل و مشورت با يكديگر به طور جدي در اين كارگاه مشهود بود.

در پايان كارگاه، آثار طراحان به نمايش درآمد و صاحبان هر اثر توضيحات مورد نياز را در مورد آن ارائه نموده و استاد نجابتي و ديگر حاضران نكاتي را براي اصلاح و بهبود آثار متذكر شدند. غالب آثار توليد شده، مورد توجه حاضران قرار گرفت.

در خاتمه از صاحبان سه اثر برگزيده به انتخاب استاد نجابتي با تقديم هديه تقدير به عمل آمد. آقايان آزادنيا و آهی و خانم ها وجداني و قربانی برگزيدگان اين كارگاه بودند. طبق اعلام قبلي، جايزه تعلق يافته به نهضت از ششمين طرح ملي بوي سيب جهت تأمين اين هدايا استفاده شد.

 

گزارش تصویری(بخش اول)

نظرات شما
نام: درج نظر:
پست الکترونیک:  
وب سایت:
نظر به صورت خصوصی ارسال شود  
حاصل عبارت 5+5 را در کادر روبرو وارد نمایید
نویسنده:آرزو آقابابائیان  
یا لطیف با عرض سلام و تبریک ایام مبارک دهه ی فجر و تبریک ویژه خدمت همه ی عوامل و دست اندرکاران این کارگاه آموزشی. حرکت بسیار خوب و مفیدی بود. انشالله که شاهد گسترش چنین اتفاقاتی در دیگر شهرها باشیم تا پتانسیل های موجود در عرصه ی گرافیک انقلابی بیشتر و بهتر شناخته شودند. آرزومند موفقیت روزافزون نهضت مردمی پوستر انقلاب هستیم. حق نگهدارتان


  مجموعه پوسترهای فارسی / مجموعة اللوحات الإعلانیة العربیة  / Collection of English Posters   صفحه نخست / پیوندها / عضویت /ورود  
  اخبار / بچه های نهضت / تریبون / نگاه نهضت / معرفی / تقدیرها / طلیعه نهضت/ اساسنامه نهضت / قوانین و مقررات