• جدیدترین ها
  • بیشترین دانلودها
  • محبوب ترین ها
 
 
       

تعداد بازدید:1880 | تاریخ انتشار:30-4-1395
دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ برگزار می‌شود

دبیر اجرایی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی از برگزاری این همایش با موضوع کتاب‌آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی خبر داد.

دبیر اجرایی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی با بیان اینکه همایش شامل دو بخش اصلی آثار پژوهشی و آثار تجسمی است، گفت: آثار پژوهشی از محورهای اصلی مانند کتاب‌آرایی، فرهنگ و تمدن اسلامی، تصویرسازی در فقه شیعه، کتاب‌آرایی و ریخت‌شناسی، کتاب‌آرایی، نظریه‌های جدید و نظریه‌پردازی بوم‌گرا، کتاب‌آرایی، نقد و آسیب‌شناسی(تحلیل و نظریه‌پردازی) و کتاب آرایی و اقتضائات امروز تشکیل شده است.
 
سلیمانی یادآور شد:‌ به نفرات اول تا سوم آثار پژوهشی در دو بخش مقاله و کتاب به ترتیب سه،‌ دو و یک سکه بهار آزادی همراه با نشان همایش و لوح یاد بود و به نفرات اول تا سوم بخش احیای تراث به ترتیب پنج، چهار و سه سکه بهار آزادی همراه با نشان همایش و لوح یادبود اهدا می‌شود.
 
وی با اشاره به آثار تجسمی در قالب آثار چاپ شده و تجربی گفت: این بخش شامل‌ کتابت، تهذیب، تشعیر و جلدسازی قرآن، احیای تراث(کتاب‌آرایی در حوزه تراث اسلامی)، طرح جلد و صفحه‌آرایی کتب دینی، تصویرسازی، صفحه‌آرایی و طراحی جلد کتب دینی در گروه‌های سنی کودک و نوجوان است.
 
دبیر اجرایی دومین همایش علمی، پژوهشی و کاربردی هنر و تبلیغ با محوریت هنرهای تجسمی خاطرنشان کرد: طراحی حروف، آثار تجربی(آثاری که هنرمندان با ذوق و خیال خود سامان داده ولی به چاپ نرسیده است)، بخش غیررقابتی(خارج از مسابقه) و بخش ویژه(نکوداشت پیشکسوتان خوشنویس، صحاف، نگارگر، گرافیست، تصویرگر، ناشر و مدیر تولید) از دیگر موارد این بخش است.
 
وی عنوان کرد: به نفرات اول تا سوم آثار تجسمی در بخش‌های کتاب، تهذیب، تشعیر، تصویرسازی، صفحه‌آرایی و طراحی جلد کتب دینی(در گروه‌های سنی کودک و نوجوان و بزرگسال) به ترتیب سه، دو و یک سکه بهار آزادی همراه با نشان همایش و لوح یادبود اهدا می‌شود.
 
سلیمانی عنوان کرد:‌ در بخش تجربی برای هر رشته دو سکه بهار آزادی همراه لوح یاد بود و نشان همایش در نظر گرفته شده و در بخش غیررقابتی از پیشکسوتان خوشنویس، صحاف، نگارگر، طراح گرافیک، مدیر تولید و ناشر تجلیل می‌شود.
 
وی یادآور شد: افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این جشنواره می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانیhonarvatabligh.eshragh.ir مراجعه کنند.


نظرات شما
نام: درج نظر:
پست الکترونیک:  
وب سایت:
نظر به صورت خصوصی ارسال شود  
حاصل عبارت 9+8 را در کادر روبرو وارد نمایید

  مجموعه پوسترهای فارسی / مجموعة اللوحات الإعلانیة العربیة  / Collection of English Posters   صفحه نخست / پیوندها / عضویت /ورود/ خبرنامه  
  اخبار / بچه های نهضت / تریبون / نگاه نهضت / معرفی / تقدیرها / طلیعه نهضت/ اساسنامه نهضت  
 
 

Fatal error: Call to undefined function ob_close() in /home/wwwposte/public_html/shownews.php on line 194