تعداد بازدید:769 | تاریخ انتشار:18-11-1395
کارگاه تولید پوستر مطالبه گری در زاهدان برگزار شد

 

کارگاه تولید پوستر با موضوع (مطالبه گری) با همکاری آستان قدس رضوی، نهضت مردمی پوستر انقلاب و خانه هنر انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان، در این استان برگزار شد. این کارگاه آموزشی-تولیدی دو روزه در بخش محتوایی با حضور دکتر روح الله ایزدخواه دکترای مدیریت و کارشناس اقتصاد مقاومتی، در بخش ایده پردازی با حضور محمدجواد میری، عضو شورای مرکزی نهضت مردمی پوستر انقلاب و در بخش طراحی گرافیک باحضور حامد مغروری در روز های ۱۴و۱۵بهمن همزمان با میلاد حضرت زینب سلام الله علیها برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، دکتر ایزدخواه و محمدجواد میری به بیان مفاهیم و نکات اولیه پیرامون موضوع مطالبه گری پرداختند. میری در این زمینه با اشاره به تفاوت های مطالبه گری صحیح و نا صحیح گفت: مهمترین ویژگی مطالبه گری تمرکز بر روی نقاط و مصداقهای مشخص و عینی است و نباید نگاه کلی به مشکلات داشت، بلکه باید گره های اصلی مسائل شناسایی و به صورت مصداقی مطالبه گری شود. وی همچنین در مورد اولویت مشکلات افزود: در این کارگاهها اولویت باید بر روی مشکلات بومی منطقه باشد، چرا که از یک سو طراحان بومی اشراف بیشتری به مشکلات موجود در منطقه خود دارند و از سوی دیگر متاسفانه ممکن است در سطح ملی به این مشکلات پرداخته نشود.


در روز دوم این کارگاه نیز پس از ایده پردازی، حامد مغروری از اساتید نهضت مردمی پوستر انقلاب پیرامون مراحل تولید پوستر اعم از ترکیب بندی، انواع نشانه ها، شیوه گزینش و ترکیب نشانه ها، مخاطب شناسی و... به ارائه بحث پرداخت. 
پوسترهای تولید شده در این کارگاه همچون گذشته در سایت نهضت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

گفتنی است کارگاه های منطقه ای مطالبه گری به همت نهضت مردمی پوستر انقلاب و با همکاری موسسه آفرینشهای  هنری آستان قدس رضوی در سایر استانها نیز برگزار خواهد شد که زمان و مکان آنها در سایت و صفحات مجازی نهضت متعاقبا اطلاع رسانی می شود.


نظرات شما
نام: درج نظر:
پست الکترونیک:  
وب سایت:
نظر به صورت خصوصی ارسال شود  
حاصل عبارت 9+8 را در کادر روبرو وارد نمایید

  مجموعه پوسترهای فارسی / مجموعة اللوحات الإعلانیة العربیة  / Collection of English Posters   صفحه نخست / پیوندها / عضویت /ورود  
  اخبار / بچه های نهضت / تریبون / نگاه نهضت / معرفی / تقدیرها / طلیعه نهضت/ اساسنامه نهضت / قوانین و مقررات