تعداد بازدید:4510 | تاریخ انتشار:14-1-1396
جلسه عیدانه نهضت مردمی پوستر انقلاب باحضور استاد نجابتی برگزارشد.

اولین جلسه نهضت مردمی پوسترانقلاب در سال٩۶ باحضور طراحان، ایده پردازان و اعضای نهضت از مشهد و سایر شهرها برگزار شد.

در این جلسه که باحضور  استاد نجابتی در محل دفتر نهضت مردمی پوستر انقلاب در مشهد برگزارشد حاضرین به بیان نظرات و ایده های خود پرداختند.

استاد نجابتی در زمینه آموزش ضمن ابراز امیدواری از توانایی موجود در نهضت مردمی پوستر انقلاب و اعضای آن برای تولید سرفصل‌های درسی گفت:

تا کنون ما سرفصل‌های موجود را در کارگاه‌ها تدریس می کردیم اما نهضت این توانایی را دارد که خود به تولید علم بپردازد و حتی موارد تولیدی خود را در اختیار دانشکده ها نیز قرار دهد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت های گسترده پوستر خاطرنشان کرد:

باید از فضای بچه های کارتونیست و تصویر ساز در فضای پوستر استفاده کنیم. در دنیا هم این تجربه شده که فضا کارتونی یا تصویرسازی است ولی پوستر است. برای این منظور باید یک کار گروهی شکل بگیرد و محصول نهایی کار یک گروه باشد که چند نفر باهم تشریک مساعی انجام دهند. این کار سخت است ولی با توجه به انگیزه های موجود در نهضت مردمی پوستر انقلاب امکان آن هست که هر بخش از یک پوستر مثلا بخش خوش نویسی یا بخش کارتون یا ... را هر کدام یک نفر بر عهده بگیرد.

استاد نجابتی در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر گسترش ایده‌های پوسترها به کمک سایر رسانه‌ها گفت:

به عنوان مثال بعضی از پوسترها قابلیت این را دارند که کمپین بشوند و یا تبدیل به انیمیشن بشوند و یا از آنها موشن گرافیک ساخته شود و بعد از آن هم محصولی از روی آن تولید شود. فضا باید رسانه ای تر شود.

وی همچنین افزود: استفاده از ایده ها میتواند به صورت محصولات کاربردی مانند نوشت افزار، اسباب بازی و... نیز در اختیار مردم قراربگیرد.

در ادامه ی جلسه نیز شرکت کنندگان به بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل پیش روی نهضت مردمی پوسترانقلاب و راهکارهای بهبود شرایط و همچنین برنامه ریزی و ایده پردازی برای برنامه های آتی نهضت پرداختند.

در ابتدای این جلسه نیز سیدمحمدرضا میری، دبیر نهضت مردمی پوستر انقلاب خلاصه ای از گزارش عملکرد یکساله از فعالیت های نهضت در سراسر کشور را ارایه داد.

گزراش تصویری این جلسه از اینجا قابل مشاهده است.


نظرات شما
نام: درج نظر:
پست الکترونیک:  
وب سایت:
نظر به صورت خصوصی ارسال شود  
حاصل عبارت 4+1 را در کادر روبرو وارد نمایید

  مجموعه پوسترهای فارسی / مجموعة اللوحات الإعلانیة العربیة  / Collection of English Posters   صفحه نخست / پیوندها / عضویت /ورود  
  اخبار / بچه های نهضت / تریبون / نگاه نهضت / معرفی / تقدیرها / طلیعه نهضت/ اساسنامه نهضت / قوانین و مقررات