تعداد بازدید:1983 | تاریخ انتشار:5-1-1391
بازدید استاد نجابتی از تولیدات نهضت مردمی پوسترهای عاشورا
استاد نجابتی 4 فروردین ماه طی نشستی از نزدیک در جریان روند فعالیت های نهضت مردمی پوسترهای عاشورا قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار نهضت؛ استاد مسعود نجابتی در نشستی ضمن بازدید از آثار هنرمندان این نهضت به بیان دیدگاه ها و رهنمودهایی در زمینه ی هنر متعهد شیعی و ارتباط آن با مردم و مخاطبین عام پرداخت.

این استاد تایپوگرافی در ایران، بازگشت به هنر غنیّ شیعی و معرفی آن به دنیا را یک ضرورت برشمرد و گفت: کار در این زمینه بسیار مشکل است. نبودن آرشیوهای غنی و کامل و یا در دسترس نبودن آن جهت استفاده ی هنر مندان، ناشناخته بودن هنر غنی ّ شیعی در سایر کشورها و ... باعث شده که قدم گذاشتن در این مسیر با دشواری هایی همراه باشد. که البته باید پشت سر گذاشته شود و انشاء ا... خواهد شد.

همچنین وی با تأکید بر اهمیت ایده و محتوا در گرافیک مردمی افزود: بچه های متدیّن، متعهّد و انقلابی ما بحمدا... ایده های خوبی دارند و با کمک هم می توانند به ایده های ناب و بکری برسند.  در این میان اجرای تکنیک این ایده ها می ماند که ما باید برای ارتقاء آن در حد وسع تلاش کنیم و مشکلی نیست که رفع نشود.

ایشان برگزاری گعده ها، ایجاد پاتوق های هدفمند در شهرهای مختلف، نقد آثار آموزش های غیر دانشگاهی و ارتباط مستمر و فعّال میان هنرمندان را بهترین وسیله ی این ارتقاء و رشد تکنیکی دانست.

وی با اشاره به ویژگی های نهضت مردمی پوسترهای عاشورا، جایگاه مردمی، تعهد به مخاطب عمومی و فعال بودن را از نقاط مثبت حرکتی نهضت مردمی پوسترهای عاشورا را ذکر کرد و گفت: همچنین عدم دسترسی بچه ها به آرشیوهای غنی و بکر، عدم ارتباط محفلی میان آنان و نداشتن انگیزه برای رشد دادن به یکدیگر و هم افزایی از نقاط منفی آن می باشد.

همچنین قبول نگارش مقدمه ی کتاب آثار نهضت را یکی از اتفاقات مبارک این دیدار بود که به  و به همین جهت یک نسخه از آثار انتخابی اولیه جهت انتخاب نهایی و درج مقدمه به ایشان تقدیم گردید.

در ابتدای این نشست که در مشهد مقدس انجام شد، دبیر نهضت، گزارش مختصری از فعالیت های حقیقی و مجازی نهضت، همچنین اهداف و افق پیش روی آن را به استاد نجابتی ارائه داد.


نظرات شما
نام: درج نظر:
پست الکترونیک:  
وب سایت:
نظر به صورت خصوصی ارسال شود  
حاصل عبارت 2+7 را در کادر روبرو وارد نمایید

  مجموعه پوسترهای فارسی / مجموعة اللوحات الإعلانیة العربیة  / Collection of English Posters   صفحه نخست / پیوندها / عضویت /ورود  
  اخبار / بچه های نهضت / تریبون / نگاه نهضت / معرفی / تقدیرها / طلیعه نهضت/ اساسنامه نهضت / قوانین و مقررات