تعداد بازدید:3424 | تاریخ انتشار:30-6-1391
توهین به پیامبر (ص)؛ مقابله آمریکایی با بیداری اسلامی
نشست «توهین به پیامبر (ص)؛ مقابله آمریکایی با بیداری اسلامی» با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی در مسجد صنعتگران مشهد برگزار شد.

به گزارش نهضت؛، حسن رحیم پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ، در نشست  «توهین به پیامبر (ص)؛ مقابله آمریکایی با بیداری اسلامی»  شب گذشته 29 شهریور ماه در مسجد صنعتگران ، گفت : در این نشست به دنبال نقد فیلم نیستم ، بلکه می خواهیم بررسی چه کسانی پشت پرده این اهانت ها از ساحت پیامبر (ص) و اسلام بودند .

وی با بیان اینکه  توهین به مقدسات دین اسلام وبه خصوص شخص پیامبر در اروپا به قرون وسطی بر   می گردد، افزود: در عصر حاضر به شکل شرق شناس، محمد شناس ، پیامبر شناس که به قصد آشنایی با فرهنگ دین و مذهب وارد کشورهای اسلامی به خصوص ایران می شدند ، با توجه به اینکه این  شرق شناسان عناصر وابسته انگلیس و آمریکا بودند ،وقتی به مطالعه اسلام و مذهب ناب شیعه می پرداختند نظرآنها تغییر می کرد .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  اظهار داشت: هدف شرق شناسان در کشورهای اسلامی به شکلی جاسوسی برای دستگاه های استعماری بود ، به دنبال راهی برای توهین به اسلام ، که این فرصت به نفع مسلمین تمام شد، تاریخ نشان داده است که برخی افراد شرق شناس با مطالعه فرهنگ اسلامی چگونه غرب را رها کرده و به سراغ اسلام آمدند.

وی با اشاره به اینکه  بیداری اسلامی باعث احساس هویت برای مسلمانان در جهان شد، افزود: انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا پرچم بیداری اسلامی به تمام جهان برودو این تاثیر مستقیم و غیر مستقیم بوده است  و غرب نمی تواند تاثیر انقلاب اسلامی ایران نادیده بگیرد .

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: طبق آمار تنها دینی  که گرایش  به آن در حال افزایش است اسلام است، یعنی امروز مسیحیت و بودا به اسلام مشرف می شوند نه اینکه مسلمانی گرایش به بودا و مسیحیت پیدا کند و اقلیتی که از اسلام بر می گردند و گرایش به دین دیگری را انتخاب می کنند فرهنگی نیست بلکه جنبه اقتصادی یا سیاسی دارد .

وی ادامه داد: امروز حرکت عظیمی  شروع شده است به لحاظ فردی و اجتماعی در ست کار کنیم آبروی اسلام و شیعه حفظ  می شود ،هرگاه اهانت به اسلام بیشتر می شود توجه  دنیا  به اسلام بیشتر شده است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآورشد: پس از یازده سپتامبر ، توهین به اسلام به شکل های متفاوت در آمریکا و کشورهای غربی نشان داده شد ، پس از قرآن سوزی در آمریکا ، بیشتریت تیراژ چاپ کتاب در آمریکا قرآن بود ، که در آمریکا بی سابقه بود .

وی تصریرح کرد: مسلمانان آن قدر مهم اند که هرچه توطئه بیشتر می کنند به نفع اسلام تمام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دو دیدگاه پیرامون مسئله انتظار امام زمان (عج) اشاره کرد و افزود: عده ای از افراد جامعه منتظر امام زمان (عج) با نگاه اخباری گری نه نگاه اجتهادی فهمیدند که در آن نیاز به اجرای احکام در عصر غیبت نیست نیاز به ولی فقیه نداریم .

رحیم پور ازغدی در این باره ادامه داد: در مقابل  نگاه تمدن ساز امام خمینی (ره) انتظار فرج برای عدالت جهانی است و آن را باید در عمل نشان داد.

وی با اشاره به نحوه برخورد امام خمینی (ره) با سلمان رشدی گفت : فرمانی که امام خمینی (ره) برای سلمان رشدی و ناشر کتاب او دادند اعدام بود و گفتند اگر سلمان رشدی حتی توبه کند وسلمان زمان شود بازهم حکم او اعدام است ،  لذا افرادی به پیامبر (ص) و دین اسلام اهانت می کنند فهمیده اند که بالاتر از پیامبر(ص) ما در این عالم کسی نیست .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ایران پرچم دار بیداری اسلامی امروز در جهان است، افزود:  غرب هر چقدر تلاش کند با ایجاد تنش در منطقه نمی تواند این قضیه را منکر شود، ودشمن هراس دارد از این که ایران مردم را  شیعه کند .

وی افزود: افرادی که پشت  اهانت به اسلام قرار دارند، خود را مسیحی می نامند، آنها مسیحی  دینی نیستند، آنچه که هستند، سازمان سیا،  جاسوسان انگلیسی،  صهونیست هستند.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه اهانت کنندگان آنچه که امروز غرب را باآن می شناسیم به پیامبر (ص) نسبت دادند ، افزود: به پیامبر (ص) و اسلام توهین می کنند دین جنگ و کشتار اسلام را می نامند ، در صورتی غرب کثیف ترین فرهنگ در دنیا دارد که  وحشی گری و شهوت رانی دو خصوصیت بارز غرب است از فساد جنسی در اواخر جشن عروس هم جنس بازان در کلیساها برگزار می کنند . 

وی دراین باره توضیح داد: کشیش های غربی امروز مخالف ازدواج هستند زیرا به دین لطمه می خورد  و شاهد فساد در خود کلیساها هستیم و در مقابل اسلام ازدواج کمک به دین می کند، به معنویت کمک می کند ثلث دین  تضمین می شود از راه مشروع اخلاقی عاطفی  کمک می کند .

عضو شورای انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جامعه مسیحی امروز  فاسد ترین جامعه به لحاظ اخلاقی ، در افراط و تفریط است ، افزود: اسلام مخالف  افراط و تفریط است، اسلام دین تعادل است.

 وی افزود: در جوامع غیر اسلامی فاسد ترین افراد جامعه افراد ، رهبر دینی و کشیش های آن هستند و در مقابل خوشبختانه روحانیت در جامعه اسلامی پاک ترین اقشار  هستند.

رحیم پورازغدی با اشاره به اینکه در قرآن کریم تاکید شده است که به هیچ دینی ، حتی به بت ها هم ناسزا نگویید ، آمده است ، افزود:  در قرآن تاکید شده است ، به ادیان و اعتقادات دیگران احترام بگذارید، در صورتی که در کتاب های تورات و انجیل تحریف شده امروز ، به پیامبران و حتی حضرت مریم جسارت و بی احترامی شده است همان طور که پیامبر (ص) جسارت کردند.

وی خاطر نشان کرد: در تورات و انجیل بشارت از زمانی که حضرت محمد(ص) می آیند آمده است ، حضرت عیسی (ع) خودشان بیان کردند  که مقدمه ساز حضور حضرت  هستند .

وی تصریح کرد: دشمن امروز گرایش مردم جهان به اسلام وبه خصوص شیعه نگران است ، لذا به دنبال ایجاد مسلمانان  با مسلمانان ، قومیت ها ، جنگ نژادها ،  تا از نهضت ضد استکباری و بیداری اسلامی را کنترل کند یا مهار کند.

وی در پایان یادآور شد: از آنجایی که نمی توانند جلوی رشد اسلام در کشورهای دنیا را بگیرند به پیامبر (ص) اهانت می کنند به قول شهید مطهری افراد که به اسلام اهانت می کنند کاری می کنند که افراد بروند این شخصیت ها را مطالعه کنند لذا این حرکت ها به نفع اسلام و رشد اسلام تمام می شود .

لینک های مرتبط:

- مجموعه پوسترهای پیامبر اعظم (ص)
_بازتاب پوسترهای محکومیت اهانت به پیامبر اعظم (ص)

-ترجمه گزیده بیانات مقام معظم رهبری در باره فیلم موهن در دانشگاه علوم دريايى امام خمينى نوشهر

- ترجمه پیام مقام معظم رهبری در پی اهانت به پیامبر (ص)


نظرات شما
نام: درج نظر:
پست الکترونیک:  
وب سایت:
نظر به صورت خصوصی ارسال شود  
حاصل عبارت 10+4 را در کادر روبرو وارد نمایید

  مجموعه پوسترهای فارسی / مجموعة اللوحات الإعلانیة العربیة  / Collection of English Posters   صفحه نخست / پیوندها / عضویت /ورود  
  اخبار / بچه های نهضت / تریبون / نگاه نهضت / معرفی / تقدیرها / طلیعه نهضت/ اساسنامه نهضت / قوانین و مقررات