نام و نام خانوادگی:
پابرهنه.ر.م
ایمیل
آرشیو یادداشت ها
 
موضوعات:
 
 
       

ایده/امام خامنه ای /انتخابات (4)
تعداد بازدید:1358 | تاریخ انتشار:31-2-1392

یا نور

ایده/امام خامنه ای /انتخابات 4

 

 

1-  انتخاب رییس جمهور یعنی انتخاب رییس قوه مجریه و کسی که اغلب امکانات کشور در اختیار اوست. و می بینید اگر چنانچه رییس جمهوری شور و نشاط و شوق و اراده داشته باشد، چه خدمات بزرگی را برای این کشور انجام می دهد. می خواهند این نباشد. من عرض می کنم: همه باید اصرار داشته باشید که در انتخابات شرکت کنید. به نظر من مساله اول در انتخابات، مساله انتخاب این شخص و آن شخص نیست. مساله اول مساله حضور شماست. حضور شماست که نظام را تحکیم می کند. پایه های نظام را مستحکم می کند. آبروی ملت ایران را زیاد می کند. استقامت کشور را در مقابل دشمنی ها زیاد می کند و دشمن را از طمع ورزیدن به کشور و از فکر ضربه زدن و توسعه و فساد و فتنه منصرف می کند. این یک مساله بسیار مهم است. پس مساله اول شرکت در انتخابات است.

بیانات در جمع مردم کردستان 1388/22/2

 

2-  مساله اول مشارکت است. در زمینه مشارکت مردم، هر طور که می توانید، روی خانواده ها و دوستانتان کار کنید. مشارکت یکی از اساسی ترین مسائل است. حضور مردم برای پیشرفت و صیانت کشور لازم است. حضور مردم برای پیشرفت و صیانت کشور لازم است. نه این که اگر عده زیادی شرکت نکردند، این ها به نظام « نه » گفته اند؛ به هیچ وجه این طور نیست. آن هایی که به خاطر نه گفتن به نظام نمی آیند، درصد خیلی کمی اند. یک عده به خاطر بی حالی نمی آیند؛ یک عده به خاطر بی حوصلگی نمی آیند؛ یک عده روز جمعه کار دیگری دارند و نمی آیند. این ها را شما راه بیاندازید. و الا کسانی که معتقد به نظام و قانون اساسی نیستند و دلشان برای بیگانگان و نفوذ آن ها پر می زند و منتظر آمدن بیگانگان هستند، درصد  بسیار کمی اند.

( بیانات در دیدار دانشجویان بسیجی 1384/3/5)

 

3-   این ها هیچ وقت دست از بدگویی کردن نسبت به جمهوری اسلامی و هر تشکیلاتی در دنیا که با آن موافق نباشند، برنمی دارند. اگر مردم ایران در یک انتخابات پرشور شرکت کنند، یک طور دیگر حرف می زنند... در انتخابات دوم خرداد سال 76 که انتخابات پرشوری شد؛ جمعیت عظیمی شرکت کردند که البته بی سابقه نبود و آن درصد قبلا هم در بعضی از انتخابات های دیگر شرکت کرده بودند؛ اما در آن انتخابات درصد بسیار خوبی شرکت کردند رادیوهای بیگانه گفتند ملت ایران جمع شدند و رای در صندوق ها ریختند برای اینکه به جمهوری اسلامی بگویندنه! شما را به خدا ببینیند؛ مردم به دعوت رهبری، نظام و مسئولان آمدند و مسئولی را برای جمهوری اسلامی انتخاب کردند. وقتی که شلوغ بود و جمعیت پای صندوق ها با درصد بالا شرکت کردند آن طور گفتند. در انتخابات شورا ها هم که در شهرهای بزرگ مخصوصا شهر تهران، شرکت مردم خیلی پایین بود، باز گفتند مردم شرکت نکردند، یعنی به جمهوری اسلامی گفتند نه! بنابراین و به نظر ان ها اگر مردم در انتخابات شرکت کنند گفته اند نه؛ اگر هم شرکت نکنند، گفته اند نه! تبلیغات دشمن این گونه است. هر چه هم مردم شرکت کنند، تبلیغات دشمن هست.

. بیانات در جمع استادان و دانشجویان قزوین ( 1382/9/26)

 

4-  از حدود یک سال پیش دستگاه های تبلیغاتی دشمنان ملت ایران، با یک شیب ملایمی شروع کردند علیه این انتخابات حرف زدن و اقدام کردن و مطلب ساختن؛ دستگاه های امنیتی شان هم مشغول شدند به خبرگیری و گمتنه زنی و پیشنهاد دادن. روی این انتخابات حساس اند... در درجه اول هدفشان تعطیل شدن انتخابات است که انتخابات نباشد... درست در نقطه مقابل خواست دشمنان، همه ی ما باید در انتخابات حضور فعالی داشته باشیم. انتخابات آبروی ملی ماست. انتخابات یکی از شاخص های رشد ملی است. انتخابات وسیله ای برای عزت ملی است. وقتی ببینند که ملت ایران با شور و با شعور و با درک کامل و آگاهی پای صندوق رای می روند، معنایش چیست؟ معنایش این است ملت برای خود حق و توان تصمیم گیری قائل است. می خواهد در آینده کشور اثر بگذارد و مسئولان کشور و مدیران اصلی کشور را انتخاب کند.

. بیانات در جمع مردم کردستان ( 1388/2/22)

 

 5-   بنده معتقدم که در این انتخابات، ملت باید به عنوان یک تکلیف و یک حق شرکت کند... دشمنان ما می خواهند اصلا انتخابات برگزار نشود. چرا؟ برای این که بتوانند شاهدی بیاورند که در ایران مردم سالاری و دمکراسی نیست. وقتی ما انتخابات برگزار می کنیم، حربه ی آن ها گم می شود. بنابراین اولین خواسته ی آن ها برگزار نشدن انتخابات است... گام دوم این است که اگر نتوانستند، انتخابات را متهم کنند. خواهند گفت در انتخابات تقلب شده، خواهند گفت انتخابات تبعیض آمیز است، خواهد گفت چرا فلانی رد صلاحیت شد... آنجایی هم که رد صلاحیت نیست، باز همین حرف را می گویند. در انتخابات دور دوم شوراها مطلقا رد صلاحیت نبود. همان آدم هایی که واقعا به نظام عقیده ای ندارند، آمدند در انتخابات شرکت کردند و به خاطر بی اعتنایی مردم رای هم نیاوردند؛ اما باز هم حرف می زنند! به هر حال این انتخابات را زیر سوال می برند. دشمن با یک انتخابات موفق سراسری و پرشور مخالف است.

بیانات در دیدار دانشجویان کرمان ( 1384/2/19)  

 

 

6-  انتخابات نماد حرکت اسلامی در کشور ماست. انتخابات هدیه ی اسلام به ملت ماست.امام بزرگوار ما حکومت اسلامی به روش انتخاباتی را به ما یاد داد. حکومت اسلامی در ذهن ها و خاطره ها به شکل خلافت های موروثی به یادگار مانده بود. خیال می کردند حکومت اسلامی یعنی مثل خلافت بنی امیه و بنی عباس یا خلافت ترکان عثمانی. یک نفر با نام و شکل ظاهری خلیفه اما با باطن و عمل فرعون و پادشاهان مستبد. بعد هم که از دنیا می رود، یک نفر را به جای خود معرفی می کند. در ذهن مردم دنیا حکومت اسلامی به این شکل تصویر می شد. که بزرگترین اهانت به اسلام و حکومت اسلامی بود. امام حکومت اسلامی به روش انتخابات مردم و حضور مردم و تعیین منتخب مردم را - که لبّ اسلام است - بار دیگر برای مردم معنا کرد و در جامعه ما تحقق بخشید.  

بیانات در مراسم سالگرد اتحال امام خمینی 1384/3/14  

 

7-  نظارت شوراى نگهبان در مسائل انتخابات‌، يكى از مهم‌ترين كارهائى است كه انجام مى‌دهد؛ كار بسيار مهمى است، كار بسيار لازمى است. به جوسازى‌هائى كه عليه اين كار مى‌شود، ابداً نبايد اعتناء كرد. البته كار را بايد درست انجام داد. به همان اندازه كه كار مهم است، به همان اندازه سلامت كار مهم است. يعنى بايد معيارها را درست فهميد، و فقط بر اساس اين معيارها قبول كرد يا رد كرد. از اين معيارها نبايد تخطى شود، كوتاهى هم نبايد بشود، غفلت هم نبايد بشود.

۱۳۸۶/۰۴/۲۰

 

 

7-  انتخابات در دوره های گذشته سالم بوده. در مواردی که شبهاتی پیش می آمد، ما فرستادیم تحقیق کردند، دنبال کردند. در یکی از مجالس گذشته شایعاتی پیش آمد. بعشی ها دلایلی آوردند، حرف هایی زدند که انتخابات ناسالم است؛ توقع داشتند که در برخی از شهر های مهم از جمله تهران انتخابات ابطال شود. ما افراد وارد و مطلعی را فرستادیم تحقیق کردند، مطالعه کردند؛ دیدند نه! خدشه در انتخابات نیست. در بین هزار ها صندوق ممکن است در دوتا، پنج تا صندوق خدشه هایی به وجود بیاید. این انتخابات را خراب نمی کند. این هم مال بعضی از اوقات بوده است. گاهی یک گروهی، یک جناحی که بر سر کار بودند، نتیجه ی انتخابات به ضرر آن ها و به نفع جناح مقابل شده؛ مکرر این اتفاق افتاده. جطور این انتخابات را کسی ممکن است زیر سوال ببرد؟

بیانات در دیدار معلمان پرستاران و کارگران ( 1388/2/9)  

 

8-   یقینا ورودی های میدان سیاست باید کنترل بشود. میدان اداره کشور و مدیریت کشور است؛ مگر شوخی است؟! یک کشور را می خواهند دست یک نفر بسپارند. لذا باید ورودی های این میدان کنترل بشود و معلوم گردد کسی که دارد می آید کیست؛ اصلا عرضه ی این کار را دارد یا ندارد! اصلا می فهمد در کشور چه کار باید کرد یا نه! ملاک هایی وجود دارد. باید کسانی باشند که این ملاک ها را ببینند و بسنجند. قانون اساسی این را پیش بینی کرده. شما معیارها را می دانید. خوشبختانه کشور ما کشور جوانی است. لذا چهره ی جوان کشور اقتضا می کند که یک نشاط خوب و قوی و جوانانه در کل دستگاه اجرایی وجود داشته باشد. نگاه کنید ببینید واقعا چه کسی طرفدار انقلاب و طرفدار دین و طرفدار عدالت و طفدار عدم تبعیض بین فقیر و غنی است؛ چی کسی کفایت و دنبال گیری و نشاط لازم را دارد. چنین کسی را پیدا کنید.

بیانات در دیدار دانشجویان بسیجی ( 1384/3/5 )


 بمطالب مطاماناسبب

گزیده ای از پست های وبلاگ http://4yaser.blogfa.com/

 

جهت بهتر شدن و کارآمدی ایده پردازی ها و...منتظر دریافت راهنمایی های دوستان هستیم.  

 

 

نظرات شما
نام: درج نظر:
پست الکترونیک:  
وب سایت:
نظر به صورت خصوصی ارسال شود  
حاصل عبارت 8+3 را در کادر روبرو وارد نمایید

  مجموعه پوسترهای فارسی / مجموعة اللوحات الإعلانیة العربیة  / Collection of English Posters   صفحه نخست / پیوندها / عضویت /ورود  
  اخبار / بچه های نهضت / تریبون / نگاه نهضت / معرفی / تقدیرها / طلیعه نهضت/ اساسنامه نهضت / قوانین و مقررات